او را می بخشیدم...
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٤:۳٩ ‎ق.ظ روز جمعه ۳٠ تیر ۱۳۸٥
 

میگن وقتی حضرت موسی (ع) از خدا برای قارون عذاب خواست؛ از اونجاییکه پیغمبر خدا بود و مستجاب الدعوه ، دعاش مستجاب شد وعذابی سخت بر قارون رسید.

زمین قارون رو در خودش فرو میبرد اما قارون باور نمی کرد. زمین قارون رو تا پاهایش در خود فرو برد اما قارون فکر می کرد اینها همه اش سحر وجادوست.
وقتی تا کمر در زمین رفت وکم کم ترس بر او غالب شد. بیشتر و بیشتر تازمانیکه فقط سرش از زمین بیرون بود و اینجا بود که قارون عذاب الهی را با تمام وجود حس کرد. قارون از موسی کمک طلبید اما چه دیر!!! حالا که عذاب نازل شده بود..... چند بار کمک خواست ولی موسی توجهی به قارون نکرد، چرا که اونو مستحق عذاب می دونست. وزمین قارون را در خود فرو برد . قارون رو با همه اموالش تاج و تختش کاخش، ثروتش.
بعد ازاین اتفاق وقتی موسی برای عبادت به طور رفت و با خدا سخن گفت ؛خدای عالم به او فرمود:
« ای مـوسی به عزت و جلالم سوگـند ، اگـر قـارون یک بار از من کمک می خواست ،
من او را
می بخشیدم »
او را می بخشیدم....
می بخشیدم.....
خدایــا، چه عذابی بالاتر از دوری از تو. از تو میخوام که منو به این عذاب مبتلا نکنی .
خدایــا ، میدونم بدم اما قارون نیستم که وقتی عذابت نازل شد توبه کنم.
همین امشب منو ببخش. همین ساعت، همین آن.
الهی آمین


 
 
خيبر خيبر ياصهيون
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٥
 

" لَتَجِدَنّ أَ شَدَّ النّاسِ عَداوَةَ لِلَّذینَ آمَنو الیَهُودَ وَالَّذین أَشرَکوا "

 

بی تردید، یهودیان ومشرکان را دشمن ترین مردمان نسبت به مومنان خواهی یافت
 سوره مبارکه مائده آیه شریفه 82
بدترین وقساوتمند ترین دشمنان اسلام درطول تاریخ ، مشرکان ویهودیان منحرف ومتعصب بوده اند. در این میان ، یهودیان مکارترین و پرحیله ترین دشمنان اسلام و پیروان او بوده اند1. همانان که در زمان پیامبر از پشت به مسلمانان خنجر زدند. مردمانی که به فرموده قرآن حریص ترین، بخیل ترین و ترسوترین مردم عالمند و در عین حال بدبخت ترین وجنایتکارترین آنانند. از این روی اعلان برائت و بیزاری از ایشان، از واجبات اسلامی انسانی وایمانی است.

جنایات این چند ساله صهیونیست ها و خصوصا در زمان جام جهانی که تمام هوش و حواس مردم دنیا به جام جهانی واتفاقات پیرامون آن معطوف بود؛ کاملا مشهود است.

این چند روزه هم که مجدداً به لبنان حمله کرده تا به گفته امیل لحود ، رئیس جمهور لبنان ٬ انتقام شکست سال2000 را بگیرد؛ صحّه بر گفتار قرآن وپیامبر اکرم گذاشته است.

 
امروز ، خط مقدم جبهه اسلام فلسطین ولبنان است.

امروز ، کسانی که در این 27 سال دم از آمریکا میزدند حداقل برای لحظه ای چشمانشان را باز کنند وببینند که اسراییل با حمایت همه جانبه آمریکا چه به روز گار مردم بی گناه آورده است.

امروز، آنها که قدرت حزب الله را باور ندارند ، بدانند که نصر خداوند نزدیک است وصدای شکستن استخوانهای پوک اسراییل شنیده می شود و خداوند تنها یاور این مردم مظلوم وبی پناه است.

امروز ، فلسینیان و مردم لبنان بدانند که ما آنها را تنها نخواهیم گذاشت و بار دیگر با فریاد خروشان «مرگ بر اسراییل» و « مرگ بر آمریکا » خشم و انزجار خود را از جنایات رژیم تروریست واشغالگر صهیونیستی ابراز میکنیم

 
 

1. شیخ صدوق ، الامالی، ص349 
 
فاطمه ام ابیهاست خدا می داند....
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٥
 

خداوند تبارک وتعالی هنگام مشاهده نور فاطمه(س):
هذا نورٌ مِن نوری.....خلقتُهُ مِن عظمتی....أخرُجُ من ذلک النورِ ائمة بامری، یهدون الی حقی واجعلهم خلفائی وحیی؛"

او جلوه ای از نور من است که از عظمت خویش اورا آفریده ام.....
از این نور امامانی را بر می انگیزم که امر مرا اقامه می کنند و به حق من رهنمون می شوند .ایشان را جانشینان خویش در روی زمین، بعد از خانمه وحیم، قرار خواهم داد

علامه مجلسی، بحارالانوار، ج 43 ص12

میلاد سرار نور مادر خلقت مادر نبوت وامامت، حضرت صدیقه کبری
 ،انسیه حوراء، فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) بر همه فاطمیون
و محبانش گرامی مبارک باد


 
 
باغت آباد(۲)
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٢:٢٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٥
 


گفتم که هنوز اول راهیم. دنیا مثل یه جاده است.آخر این جاده یه جاییه که مقصد همه ماست این "ما" مراد از همه انسانها .چه بد،چه خوب.

 

اصلا دنیا جای راحتی نیست. امام سجاد (ع) فرمودند دنیا زندان مومن است. کیه که تو زندان راحت باشه . یا گفته اند که دنیا مزرعه آخرت است. تا حالا دیدی کسی تو مزرعه سختی نکشه. مزرعه جای کار و تلاشه .جای راحتی نیست. اگر توی این مزرعه کار نکنی محصولی نداری. حتی اگر کار هم بکنی ولی بذری که می کاری خوب نباشه معلوم نیست که چقدر بهره ببری وچی برداشت می کنی.

گندم از گندم بروید جو زجو

چند روز پیش یکی از نزدیکان فوت کرد سید بزرگواری بود. آموزگار یه دبیرستان فنی وحرفه ای. خادم ونوکر اهل بیت(ع) یه مرد ساده و زحمتکش. که به دنیا و مادیات چندان وابسته نبود . تشییع جنازه خوبی هم شد با اینکه آخرشب فوت کرد وکسی هم به اون صورت اطلاع نداشت ، ولی چون همه دوستش داشتند خیلی استقبال خوبی شد.

وقتی داشتیم جنازه رو برای تدفین می بردیم یکی از دوستانم حرفی زد که باعث شد این مطالب رو بنویسم. می گفت : چند روز پیش که رفته بودم به باغمون سر بزنم متوجه شدم به خاطر یه سهل انگاری تمام محصولات باغ از بین رفته. همون لحظه چشمم به باغ همسایه مون افتاد که داشت میوه های باغش رو جعبه میزد که ببره بفروشه. اون مزد زحمتش رو میگرفت ومن تاوان اشتباهمو می دادم. همونجا به یاد این مسئله افتادم که روزی میرسه که من باید میوه هایی رو که قراره از این طرف ببرم اون دنیا یا از قبل فرستادم استفاده کنم . اگر اون روز دستم خالی باشه وآفت به باغم زده باشه یا مثل اون داستان توی قرآن باغم سوخته باشه چی کار کنم؟ اینجا میتونم جبران کنم. دوباره از نو ولی اون دنیا چی ؟ آیا باز هم میتونم برگردم؟

توی این دنیا اگر راهی رو اشتباه بری و به یه جای دیگه برسی میتونی دوباره برگردی و حتی به مقصد برسی (البته بازحمت ومطمئنا هزینه زیاد)

پس خیلی غصه نخور چون،

سختیش همین صد سال اوله، نه؟


 
 
باغت آباد
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٥:٢٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٥
 

کجا داری ميری برگرد

تازه اول راهه

هنوز که راهی نرفتيم.خسته شدی؟

عيبی نداره سختيش همين صد سال اوله


 
 
ای وای مادريم...
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٢:٢۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٥
 

اگر يه مقدار دير شده به بزرگواری خودتون ببخشيد

به حساب بی خيالی من نذاريد!!!! خدايی مشکل برام پيش اومد وقت نکردم

تقديم به روح بلند مادر سادات روح عبادات بی بی زهرا(س)

فرازي از حديث بلند امام صادق(ع) .....:

درآن هنگامه پر غوغا، به ناگاه ندايي از جانب جبرائيل تمام همهمه ها را فرو مي نشاند:« چشمهايتان را فرو افکنيد تا فاطمه دختر محمد(ص) عبور نمايد!» در پي اين ندا، هيچ پيمبري، هيچ صديقي و هيچ شهيدي باقي نمي ماند،مگر آنکه چشمانشان را از روي احترام فرو مي افکنند. ناقه فاطمه، با هدايت جبرائيل از عرصه محشر مي گذرد تا در مقابل عرش پروردگار قرار مي گيرد .فاطمه از ناقه فرود مي آيد و زبان به تظلم خواهي مي گشايد. از جانب خداوند ندا مي رسد:« فاطمه ! اي حبيبه من! بخواه، که هرچه بخواهي عطا مي شود...به عزت و جلالم سوگند که ظلم هر ستمکاري را خودم مجازات مي دهم.»

پس، فاطمه عرضه ميدارد:« کجايند فرزندان فاطمه و شيعيان او؟! کجايند محبان فاطمه و محبان فرزندان او؟! » .

در پي اين نداي رحماني ، فرشتگان رحمت،  فرزندان ، شيعيان و محبان فاطمه را در بر ميگيرند و به دنبال آن حضرت وارد بهشت برين مي گردانند.»
شيخ صدوق،الامالي، ص25

گر نگاهي به ما کند زهرا                دردها را دوا کند زهرا

بر دل وجان ما صفا بخشد            گرنگاهي به ما کند زهرا

کم مخواه از عطاي بسيارش     کآنچه خواهي عطا کند زهرا

نه عجب به شأن او گويند              خاک را کيميا کند زهرا

اين مقـام کنيز او باشد               تا دگر خود چهـا کند زهرا

روز محشر که از شفاعت خويش    حشر ديگر بپا کند زهرا

همچو مرغي که دانه برچيند        دوستان را جدا کند زهرا

سيد رضا مويد

يا بن الحسن کمک کن جد مطهرت را    بيرون ببر زخانه تابوت مادرت را

مادر! چه زود پژمردي؟! مادر! اشک مرا نديدي؟! مادر! ناله مرا نشنيدي؟! غربت پدر را حس نکردي؟!  مادر تو خود ميداني يتيم شدن در خردسالي چقدر سخت است .تو خود سختي وغصه وغم بي مادري را چشيده اي. پس چرا عجل وفاتي گفتي وهستي را يتيم کردي؟! مادر حسن بي تو غذا نميخورد وحسين به غير از دست تو آب نمی نوشد. مادر تاکنون پدر را اينگونه نديده بودم. آيا اين همان پدر من يل خيبر شکن است که اينگونه در فراق تو آه مي کشد؟!

مادر              

       ديگر دمي بهانه به دستت نمي دهم      يک لحظه کار خانه به دستت نميدهم                        دانسته ام که پهلوي تو درد مي کند     زين رو بود که شانه به دستت نميدهم


 
 
جمعه است ديگه....
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ تیر ۱۳۸٥
 

امروز حال خوشی ندارم

ده بار نوشتم ولی دوباره پاک کردم. دم اذان دعای سمات گوش ميکردم يه ذره آروم شدم. نمازمو که خوندم رفتم سراغ سررسيد بسوی ظهور. اگر ديديد حتما بگيريد. برای اونايی که دلشون می خواد يه ذره بيشتر امام زمان در زندگی روزمره اونها تجلی داشته باشه و حضرت رو بيشتر حس کنند البته من اينطور فکر ميکنم.

جمعه۲/۴/۱۳۸۵

روز تبليغ واطلاع رسانی دينی(سالروز صدور غرمان حضرت امام خمينی (ره) مبنی بر تشکيل سازمان تبليغات اسلامی)

درود وسلام بی پايان بر مادر امام زمان(عج).....فرازی از زيارتنامه حضرت زهرا(س)..

سلام ما ٬سلام ما به حمت و به جود تو       سلام ما ٬سلام ما به چهره کبود تو

سلام ما ٬سلام ما به قلب پر ز داغ تو         سلام ما ٬سلام ما به قبر بی چراغ تو

چند قطره اشک....

خدا خيرت بده ميثم*

تشرف يافتگان

۱۴.شيخ جعفر مجتهدی

تربيت در سايه سار ولايت

جناب مجتهدی هرگاه می خواستند به حرم مولا وارد شوند٬ در بين راه شروع به خواندن مدح ومنقبت حضرت می کردند وبه توسل می پرداختند وبه حدی بيتاب می گشتند که بيهوش بر زمين می افتادند. بعد از آنکه مغازه دارها ايشان را بهوش می آوردند٬ به صحن مطهر وارد می شدند.

چه حال وهوايی داشتن . خوش بحالشون. اصلا چرا ما نمی تونيم مثل اونها باشیم؟  چرا ما نباشيم؟

دنيا جای معامله است. معامله هم سود و زيان داره. بايد هميشه با يکی معامله کنيم که ضرر نکنيم. با همونی که شهدا باهاش معامله کردند.

حرف از شهدا شد..... سالگرد شهادت شهيد چمران رو تسليت ميگم.مرد بزرگی بود. کم نظير. شجاع .. اصلا تو کلمات نمياد. معامله پرسودی هم کرد. خوشا به حالش

دعام کنين. همه رو دعا کنين. اول امام زمان(عج) .امام وشهدا. پدر مادر ها..

ای خدا امروز چرا اينطوری شدم...کاش نمی نوشتم


* ميثم: حاج غلامرضا سازگار مداح و شاعر گراقدر اهل بيت(ع)