روش های رفع تشنگی در ماه رمضان
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۸ تیر ۱۳٩٢
 

برگرفته شده از وبلاگ دوست عزیزم جوان شیعه 

رفع تشنگی در ماه رمضان

تشنگی بر دو نوع است:

تشنگی صادق: که این نوع تشنگی , یک الی 5/1 ساعت پس از تغذیه حادث می گردد . که طبیعی است و جهت تکمیل هضم معدی و راندن آن به سوی روده ها و عروق ماساریقا صورت می پذیرد. که جهت رفع آن نوشیدن آب توصیه می شود.

تشنگی کاذب: این نوع تشنگی در اثر غلبه خلط شور مانند بلغم شور و سایر اخلاط چسبناک در معده حادث می شود که علاج آن پاکسازی با منضج و مسهل می باشد.

از این رو به تمامی مومنان روزه دار توصیه می شود قبل از شروع ماه مبارک رمضان و یا حین آن بدن خود را با منضج و مسهل پاکسازی نمایند که در زیر فرمول دو مسهل معتبر را ارائه می نمائیم:

برگ سنا 50 گرم

گل سرخ 50 گرم

رازیانه 50 گرم

هل 10 گرم

فرمول دیگر

برگ سنا 50 گرم

گل سرخ 50 گرم

ترنجبین 50 گرم

تخم کتان 25گرم

گل ختمی 25 گرم

افسنتین 25 گرم

گیاهان فوق را با هم ترکیب کرده و نیم کوب نمائید و در بعد از ظهرها 2 قاشق غذاخوری از آن را با 2 لیوان آب جوش دم نمائید و میل کنید که خوردن یکی از مسهل های فوق به مدت 2 الی 5 روز کفایت می کند.

و جهت منضج در صورت نیاز بر حسب نوع خلط غالب نسخه ای را اجرا نمائید.

با اجرای روش فوق تشنگی کاذب رفع می گردد و نکته قابل توجه این است که در این نوع تشنگی خوردن آب سرد و خنک نتنها علاج نمی باشد بلکه به علت قبض حادث شده بر استحکام خلط افزوده و تشنگی را افزوده و باعث درد معده می شود.

و جهت جلوگیری از تشنگی صادق پس از سحری ، توصیه می شود سحری را 5/1 ساعت قبل از اذان صبح میل کرده و چند دقیقه مانده به اذان شربت زیر را بنوشید.

طرز تهیه شربت ضد تشنگی:

هندوانه با پوست

لیموترش همراه پوست

کاهو

خیار همراه پوست

تمام مواد فوق را همراه کمی آب جوشانده و پس از چند دقیقه آن را صاف نموده و با شکر شیرین نموده و در یخچال گذاشته تا کمی خنک شود و سپس استفاده نمائید (خوردن یک لیوان از آن کافی است)

توصیه های طبی جهت تغذیه سحری:

همراه غذا از سالاد استفاده شود(خیار ، گوجه ، کاهو ، هویج ، کمی آبلیمو و از سس استفاده نشود)

از غلات استفاده شود

از غذاهای شور و شیرین و چرب استفاده نشود

غذا را آرام بجوید و بیش از حد نیاز بدن میل ننمائید.

استفاده از انواع خورشت ها ، آبگوشت و... مفید است.

توصیه های طبی جهت افطاری:

روزه را با یک استکان آب جوش ولرم شده و چند عدد خرما باز نمائید.

از انواع حلیم ها و شله ها و ... استفاده نمائید

استفاده از غذاهای چرب و شیرین منعی ندارد.

آب زیاد نوشیده نشود.

میوه همراه یا بلافاصله بعد غذا خورده نشود.

2 ساعت پس از افطاری شربت هایی نظیر آبلیمو و میوه هایی مانند هندوانه میل شود.

و از زیاده خوری و تلمبار کردن غذاهای مختلف در معده خود اجتناب نمائید و تا احساس واقعی تشنگی یا گرسنگی به شما دست نداده اقدام به نوشیدن مایعات یا خوردن اغذیه ننمائید.

و شب ها زود بخوابید و در عوض آن سحر خیز بوده و یکی دو ساعت قبل سحر بیدار شده و سحری میل نمائید و به دعا و مناجات بپردازید.

پس از افطار کمی استراحت نمائید و وقت با ارزش خود را در این ماه مبارک با دیدن فیلم های رسانه ی ملی از دست ندهید.


 

 

 

 


 
 
افکار شیطان پرستان و فراماسونری
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢
 

یک کاتولیک، پروتستان، مسلمان و یهودی در حین صرف شام با هم صحبت میکردند

 کاتولیک: من یک موقعیت عالی دارم . می خواهم سیتی بانک را بخرم!

پروتستان: من خیلی ثروتمندم و میخواهم جنرال موتورز را بخرم!
مسلمان : من یک شاهزاده ثروتمند افسانه ایم. میخواهم مایکروسافت را بخرم!

……
سپس آنها منتظر شدند تا یهودی صحبت کنه.
یهودی قهوه خود را هم زد، خیلی با حوصله قاشق را روی میز گذاشت، یک جرعه از قهوه اش خورد، یک نگاهی به آنها انداخت و با آرامی گفت:

نمیفروشم!!!

۸۰درصد بانکدار های جهان یهودی هستند
۸۰درصد ثروت ایالات متحده امریکا در دست یهودی هست
اقتصاد انگلیس کاملا زیر نظر یهودی ها و خاندان روچیلد هست
۸۰درصد مجلس دوما روسیه را یهودیان رهبری میکنند
۸۰درصد کارخانه ها و سرمایه گذاران چین یهودی هستند
سازمان فراماسونری توسط یهودیان بنیان گذاشته شده و رهبری میشود
جهان ما ما نیز بازیچه ای در دست یهود است
همه این یهودیان از ارمان صهیونیست و اسراییل حمایت میکنند
شورای سیزده تاجدار یهودی الاصل هستند


حالا بهتر درک میکنید چرا امریکا و اروپا تا پای جان از اسراییل حمایت میکنند؟!


 
 
 
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٧:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ خرداد ۱۳٩٢
 


 
 
اصلح کیست؟
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢
 

 

 

20 برش کوتاه از فرمایشات 70 روز اخیر رهبر حکیم انقلاب درباره رئیس‌جمهور مطلوب*

اهمیت توان مدیریت اجرایی

1-آن کسانى که داوطلب می‌شوند، اشتباه نکنند؛ بدانند مدیریت اجرایى کشور یعنى چه. نه در ارزیابى نیازى که کشور به یک قدرت اجرایى دارد، اشتباه کنند، نه در ارزیابى توان خودشان اشتباه کنند. اگر ارزیابى درستى انجام دادند، بیایند توى میدان؛ ملت هم نگاه می‌کند، انتخاب می‌کند.

2-در بین این کسانى که تشخیص داده شد صالحند، مردم می‌گردند، تحقیق می‌کنند، از افراد می‌پرسند، از آدم‌هاى مورد اعتماد سؤال می‌کنند، به سوابق نگاه می‌کنند، به شعارها نگاه می‌کنند، به حرف‌ها و گفته‌ها نگاه می‌کنند، سپس تصمیم‌گیرى می‌کنند.

فرمایشات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام

اول نوروز 92

3-مدیریت عالی اجرایی کشور، کار بزرگی است، کار مهمی است. یک کلمه اثر می‌گذارد؛ یک اقدام کوچک یا بزرگ از سوی مجریان درجه یک کشور اثر می‌گذارد؛ دستگاه اجرایی این‌جور است. خدمت آنها، برای کشور تأثیرات عمیق دارد؛ خدای نکرده کوتاهی و تقصیر آنها، تاثیرات منفی زیادی دارد. اینها موجب می‌شود من و شما که می‌خواهیم انتخاب کنیم، دقت کنیم. تعهد را، تدین را، آمادگی را، توانایی‌ها را بسنجیم؛ طبق تشخیص عمل کنیم. کسانی هم که می‌خواهند صلاحیت‌ها را ملاحظه کنند و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنند، همه چیز را در کنار هم باید ببینند .

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران برگزارى انتخابات‌
16 اردیبهشت 92

خداباوری، مقاومت و تدبیر 

4-نامزد انتخابات باید به خدا و به این انقلاب و به قانون اساسى و به این مردم ایمان و اعتقاد داشته باشد.

5- این ملت اهداف بلندى دارد، کارهاى بزرگى دارد، تسلیم نیست، کسى نمی‌تواند با این ملت با زبان زور حرف بزند. کسانى که در رأس قوه‌ اجرایى قرار می‌گیرند، باید کسانى باشند که در مقابل فشارهاى دشمنان مقاوم باشند؛ زود نترسند، زود از میدان خارج نشوند؛ این یکى از شرط‌هاى لازم است

6-کاندیداها باید] انسان‌هاى با‌تدبیرى باشند، با حکمت باشند. ما در سیاست خارجى گفتیم «عزت و حکمت و مصلحت»؛ در اداره‌ کشور هم همین جور است، در مسائل داخلى هم همین جور است، در اقتصاد هم همین جور است؛ باید با برنامه، با حکمت، با تدبیر، با نگاه بلندمدت و همه‌جانبه، با یک هندسه‌ صحیح کارها را مشاهده کنند، نگاه کنند، وارد میدان شوند

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام اول نوروز 92 

7- آنچه ما در این سال‌هاى طولانى از خیرات و برکات به دست آورده‌ایم، به برکت هدف‌هاى انقلاب بوده است؛ هر جایى ما کم آوردیم، عقب ماندیم، شکست خوردیم، به خاطر غفلت از هدف‌هاى انقلاب اسلامى و هدف‌هاى اسلامى بوده است.

8- کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا الله ثمّ استقاموا» باشند؛ اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند.

9- شعارها را نگاه کنید، ببینید شعارهایى که تعیین می‌کنند، چه جور شعارهایى است؟ گاهى بعضى‌ها - البته اشتباه می‌کنند - براى جلب آرا، شعارهایى می‌دهند که این شعارها از حدود قدرت و اختیاراتشان بیرون است؛ اینها را مردم هوشمند ما می‌توانند بشناسند، مراقبت کنند، دقت کنند.

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار اقشار مختلف مردم‌

 25 اردیبهشت 92

جامع‌الاطراف بودن 

10-رئیس‌جمهور، هم باید کارى باشد، هم باید مردمى باشد، هم باید مقاوم باشد، هم باید ارزشى باشد، هم باید باتدبیر باشد، هم باید پایبند به قوانین و مقررات باشد - مجرى قانون است - هم باید درد مردم را احساس کند، هم باید طبقات مختلف مردم را ببیند؛ اینها خصوصیاتى است که در انتخاب آن کسى که ما می‌خواهیم کلید اجرایى کشور را به او بسپاریم، نقش دارد

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران برگزارى انتخابات‌
16 اردیبهشت 92

متخلّق به اخلاق اسلامی 

11-[رئیس‌جمهور] باید تهذیب اخلاقى داشته باشد؛ نپرداختن به حواشى. اینها چیزهاى لازمى است. تکیه این بوده است که براى مردم هزینه درست نکنند، مشکل درست نکنند، دغدغه‌آفرینى نکنند، مردم را دچار تشویش و نگرانى نکنند؛ البته وعده‌ بی‌خود و بى‌مبنا هم ندهند، در باغ سبزهاى بى‌منطق هم باز نکنند؛ منطقى، معقول، منطبق با واقعیت و با توکل به خداى متعال حرکت را پیش ببرند

برنامه داشتن برای اقتصاد و رفاه ملت 

12- روزمره فکر کردن در مسائل اقتصادى، مضر است؛ تغییر سیاست‌هاى اقتصادى به طور دائم، مضر است - در همه‌ بخش‌ها، بخصوص در اقتصاد - تکیه کردن بر نظرات غیرکارشناسى، مضر است؛ اعتماد کردن به شیوه‌هاى تزریقى اقتصادهاى تحمیلى شرق و غرب، مضر است. سیاست‌هاى اقتصاد باید سیاست‌های «اقتصاد مقاومتى» باشد - یک اقتصاد مقاوم - باید اقتصادى باشد که در ساخت درونى خود مقاوم باشد، بتواند ایستادگى کند؛ با تغییرات گوناگون در این گوشه‌ دنیا، آن گوشه‌ دنیا متلاطم نشود؛ این چیزها لازم است. رئیس‌جمهورى که می‌خواهد این کشور بزرگ را اداره کند، این راه پرافتخار را به کمک مردم و براى مردم طى کند، باید اینچنین خصوصیاتى داشته باشد.

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار کارگران و فعالان بخش تولید کشور
هفتم اردیبهشت‌ 92

13- شما که در انتخابات شرکت می‌کنید، دنبال یک فرد اصلحى می‌گردید که بتواند کشورتان را با همین سرعت، بلکه بیش از این، پیش ببرد؛ هم در عرصه‌ مادى، هم در عرصه‌ معنوى. شما دنبال انتخاباتید، براى اینکه کسى یا کسانى، دولتى، رئیس‌جمهورى بتواند عزت شما را بالا ببرد، استقلال شما را عمیق‌تر کند، وضع زندگى شما را بهتر و مرفه‌تر کند، گره‌ها را باز کند، امید و شور و شوقى در کشور به‌وجود آورد

14-[کاندیداها] آنچه براى مردم لازم است، آنچه فوریت بیشترى دارد، آنچه با واقعیات و امکانات کشور سازگار است، آنچه به افزایش قدرت درونى ملت مى‌انجامد، آنها را در شعارهای‌شان بگنجانند؛ این یکى از معیارهاست

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار اقشار مختلف مردم‌

 25 اردیبهشت 92

رئیس‌جمهور باید «اصلح» باشد 

15- شوراى محترم نگهبان، خب! مردمانى پرهیزکار، متقى و آگاهند؛ طبق قانون تشخیصى می‌دهند و عده‌اى به عنوان افرادى که صالحند، معرفى می‌شوند؛ من و شما باید نگاه کنیم ببینیم در بین این صالح‌ها کدام صالح‌ترند، کدام بیشتر به درد مردم می‌خورند، کدام بیشتر می‌توانند این بار سنگین را بر دوش بکشند و با امانت کامل این راه را ادامه دهند و پیش ببرند؛ این را باید من و شما نگاه کنیم، ببینیم، بشناسیم. از افرادى که ممکن است ما را هدایت کنند، راهنمایى کنند، کمک بخواهیم؛ بالاخره خودمان را به حجت شرعى برسانیم. اگر انسان طبق حجت شرعى کار کرد، چنانچه بعداً غلط هم از آب دربیاید، باز سرفراز است، می‌گوید من تکلیفم را عمل کردم اما اگر طبق حجت شرعى عمل نکنیم، بعد خطا از آب دربیاید، خودمان را ملامت خواهیم کرد؛ عذرى نداریم، حجتى نداریم.

16- آنچه مهم است، این است که مردم علاوه بر همت بر حضور، همت بر انتخاب خوب هم داشته باشند. یک انتخاب خوب، یک انتخاب درست، نه فقط در طول 4 سال، گاهى در طول ده‌ها سال تأثیراتش براى کشور باقى می‌ماند. براى انتخاب خوب باید فکر کرد، باید معیارها را شناخت. من ان‌شاءالله در آینده مطالبى عرض خواهم کرد اما اجمالاً معیار اصلى این است که کسانى سر کار بیایند که همتشان بر حفظ عزت و حرکت کشور در جهت هدف‌هاى انقلاب باشد

17- مردم نگاه کنند به اظهارات داوطلبی که می‌تواند برای کشور، آینده، عزت ملی، ایستادگی مقابل دشمنان و الگو کردن جمهوری اسلامی در چشم مستضعفان جهان تلاش کند، به او رای دهند

18- رهبری، یک رأی بیشتر ندارد. بنده‌ حقیر مثل بقیه‌ مردم، یک رأی دارم؛ این رأی هم تا وقتی در صندوق انداخته نشود، هیچ کس از آن مطلع نخواهد بود. حالا ممکن است آن کسانی که صندوق دست آنهاست، بعد باز کنند، خط این حقیر را بشناسند، بفهمند بنده به چه کسی رأی دادم اما تا قبل از رأی دادن، کسی مطلع نخواهد شد.

19- اینجور نیست که کسی بیاید نسبت بدهد که رهبری نظرش به فلان است، به بهمان نیست. اگر چنین نسبتی داده شد، این نسبت درست نیست. البته این روزها با این وسایل عجیب رسانه‌ای کنونی ــ‌ این پیامک‌ها و امثال اینها ــ متأسفانه حرف‌های گوناگون، نسبت‌های گوناگون به اشخاص گوناگون، رواج دارد

20- در نهایت، رأی مردم تعیین‌کننده است. آنچه اهمیت دارد، تشخیص شما و رأی شماست. باید خودتان تحقیق کنید، ملاحظه کنید، دقت کنید، از انسان‌های مورد اعتمادتان بپرسید، تا به «اصلح» برسید و اصلح را انتخاب کنید.

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای
در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام/ اول نوروز 92


 
 
...
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٢
 

آن روز را نمی توانم هیچ گاه فراموش کنم....


 
 
سال نو مبارک
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ فروردین ۱۳٩٢
 

 سلام دوستان

 سال نو بر همه شما مبارک

امیدوارم سال 1392 سالی پر برکت باشه و همه ما توفیق بندگی درگاه الهی رو داشته باشیم

آرزو می کنم همه سلامت باشن و در امتحانات پیش رو در همه ابعاد سربلند باشیم

سال 1391 سالی پر از فراز و نشیب بود، خیلی راضی نیستم از خودم ومتأسفانه فرصتهایی رو از دست دادم، اما افسوس خوردن فایده ای نداره و باید برای آینده امیدوارانه برنامه ریزی کرد چنانچه امیرالمومنین امام علی علیه السلام فرمودند: " در زندگی چنان باش که گویی هرگز نمی میری و در بندگی خدا آنچنان باش که گویی تا لحظه ای دیگر زنده نیستی"

شروع سال 1392 با پیام نوروزی مقام مظم رهبری (مدّ ظله العالی) بسیار شیرین بود

اما اون چیزی که بیشتر منو هیجان زده کرد، بیانات ایشون در روز اول سال در جمع زائرین مرقد نورانی علی بن موسی الرضا (علیه آلاف التحیه والثتاء) بود

خصوصا این جمله:

 

 

 


 
 
اللهم عجل لولیک الفرج
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ اسفند ۱۳٩۱
 


 
 
مادر 4 شهید
نویسنده : بچه هیئتی - ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ بهمن ۱۳٩۱
 

مادر مجاهد و نستوه چهار شهید سرافراز امیرکلا(بابل)
شهیدان والامقام احمد، محمود، مهدی و عباس نجاریان

مرحومه خورشید رادفر چند روز پیش دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش ملحق شد
تشییع جنازه باشکوهی بود

 این مادر که داغ چهار جوان رو دید ، منو یاد مطلبی انداخت که چند باری شنیدم 
بد نیست شما هم بدونید
فردی از نزدیکان حضرت امام (ره) می گفت: در ایام دفاع مقدس در یکی از بازدید های عمومی حضرت امام (ره) مادر شهیدی رو خدمت حضرت امام (ره) آوردند که سه فرزندش شهید شده بودند و چهارمی رو هم فرستاده بود جبهه
معمار کبیر انقلاب تا این مطلب رو شنیدند منقلب شدند و اشک از چشمانشون جاری شد
مادر شهیدان با صلابت ایستاد و گفت:
اماما! بچه هامو فدا کردم که اشک تورو نبینم
اگر اجازه بدی جون خودم رو هم فدا می کنم
آفرین به این غیرت


 
 
← صفحه بعد صفحه قبل →