امام و رهبری از دیدگاه دیگران

 

آقای اوگولاتزارا از کشور‌ایتالیا

خطاب به امام خمینی(ره):

ای امام،‌ای که در قلبم شعله‌ای افروختی و آن را سوزاندی،‌ ای دوستی که هرگز ترکم نمی‌کنی، برایم دعا کن، مرا به چشمه‌ی نور، سرّ شیعه،‌ حضرت‌علی(ع)، ‌این آب زندگانی و شهید راه حق راهنمایی کن.

 

آقای ابوبکر بن عبدالوهاب از کشور اسپانیا

امام‌خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پی سال‌های تاریکی، فقر و ناعدالتی در ‌ایران قیام‌کرد.

من پس از مطالعه‌ی مجله‌ی ثقلین به مسائلی بسیار‌مهم در‌این زمینه واقف‌شدم به‌طوری که هر آنچه که تا به‌حال از وسایل ارتباط‌جمعی ‌اینجا طی سال‌های متمادی علیه امام‌خمینی‌(ره) شنیده‌بودم، تنها دروغی بیش نبوده‌است.

از خداوند می‌خواهم او را قرین رحمت خود سازد، امامی که امتش و تمامی مسلمین را هدایت‌کرد. ما باید به انقلاب‌اسلامی‌ایران ببالیم و از آن حمایت و حفاظت کنیم.

 

آقای جیتندر سینگ از کشور هندوستان

من احترام زیادی برای امام‌خمینی(ره) قائلم،‌ایشان با به خطر انداختن جان خود کشور‌ایران را از دست دشمنان نجات‌دادند. در حقیقت امام‌خمینی(ره) تأثیر عمیقی بر مردم گذاشت، ‌ایشان یک روحانی برجسته بودند. اگر تمام مردم دنیا همچون امام‌خمینی(ره) باشند، دنیا، بهشت‌می‌گردد.

من از ته دل کرامت و شجاعت و روحیه‌ی استقلال طلبی امام‌خمینی(ره) را قبول‌دارم.

به‌خاطر تلاش‌های امام‌خمینی(ره)، امروز کشور‌ایران در مقابل زورگویان دنیا قد علم کرده‌است و به‌طور کامل آزاد می‌باشد.

 

شنونده‌ای از کشور روسیه

خیلی مایلم مطالب بیشتری درباره‌ی قرآن، شریعت و رهبران مذهبی از جمله امام‌خمینی(ره) بدانم. من هنوز گزارش بازگشت‌ایشان به وطن را که در زمان شوروی‌سابق پخش شد به خاطر دارم که مردم با چه شادی و شعفی از وی استقبال‌کردند و معنویت‌این انسان بزرگ مرا بسیار متعجب‌کرد.

اگر از من بپرسند چه‌کسی را برجسته‌ترین شخصیت سیاسی و مذهبی قرن‌بیستم می‌دانم بی‌شک من نام‌ایشان را خواهم‌برد. متأسفانه در روسیه به‌دست آوردن شرح زندگی امام‌خمینی(ره)، آثار و متن سخنرانی‌هایش غیر‌ممکن بوده و هست. من حتی نتوانسته‌ام عکسی از‌ایشان داشته‌باشم. مطمئن هستم که با گذشت زمان‌ایده‌های‌ایشان به‌شایستگی در همه‌ی جهان مورد ارزیابی قرار خواهند‌گرفت.

 

آقای دکتر نیکولاس‌کوسیو‌سیرا از کشور کوبا

امام‌خمینی(ره) همچون خورشید تابان در جهان‌اسلام درخشید و همانند نوری از امید در تمام قلب‌های مستضعفان و مظلومان و مسلمانان‌جهان تابید. امام‌خمینی نه‌تنها رهبر‌انقلاب‌اسلامی و نجات‌دهنده مظلومان‌این کشور بوده‌است، بلکه احساس مسئولیت نسبت به تمام مسلمانان جهان می‌نمود. او کاملاً درک نموده‌بود که مستبدین جهان و نوکرانشان از قدرت خود برای نابود ساختن اسلام و مسلمانان استفاده می‌نمایند، تا بدین‌ترتیب بتوانند از منابع کشورهای‌اسلامی استفاده نمایند.

چیزی که امام را از دیگران متفاوت می‌سازد، روحیه‌ی شجاعانه و بی‌باکی او در راه مبارزه با دشمنان اسلام است، به‌خصوص در برابر حکومت دیکتاتوری رضاخان و محمد‌رضا شاه، تا ‌اینکه امام بالاخره یک گروه مبارزه بزرگ تشکیل‌داد و همین حرکت نه‌تنها توانست 2500 سال حکومت‌سلطنتی ‌ایران را براندازد بلکه باعث‌گردید که پایه‌های استبداد و زورگویی در تمام جهان به لرزه درآیند.

آیت‌الله‌خمینی تنها کسی است که تمامی صفات‌عالی را با هم دارد. فیلسوف و پیام‌آور است و نماد زنده تعالیم خداست. دولتمردی‌بزرگ و نابغه‌ی نظامی است و در همان حال که قانونگذار است، معلم اخلاق است، نور روحانی و راهنمای دینی است، نگاه او به‌تمام جنبه‌های زندگی نفوذ‌می‌کند و هیچ تفکری بهتر از او ارائه نشده‌است،‌او بی‌شک رهبر قرن‌بیستم است. امروز 10 سال از ارتحال او و 100 سال از میلاد مبارکش می‌گذرد، اما زندگی، تفکر و تعالیم او بیش از هر زمان دیگر حضور‌دارند. به‌نظر من همیشه در قلب هر مسلمان و مظلومی در جهان هر‌گاه سخن از‌آیت‌الله به‌میان‌ آید، توده‌ها به‌پا خواهند خاست و یک‌صدا فریاد خواهند‌زد: «خمینی، خمینی، خمینی» با محکم‌ترین و شورانگیزترین پاسخی که هیچ‌گاه دیده‌نشده‌است.‌اینجا در هاوانا (کوبا) در یک کشور دوست، برادرانه، دهمین سالگرد ارتحالش و یکصدمین سالگرد میلادش را سلام می‌گوئیم و همه فریاد برمی‌آوریم: «درود و افتخار بر شهیدان و قهرمانان‌ایرانی»، «درود و افتخار بر‌آیت‌الله‌خمینی»، «درود و افتخار بر پیام الهی اسلام شیعی.»

 

آقای شفیق‌زمان‌وزیر از کشور پاکستان

اینجانب دانش‌آموز سال‌آخر دبیرستان هستم و به مطالعه کتاب‌های انقلابی و سیاسی علاقمند می‌باشم. کتاب‌هایی از رهبران انقلابی جهان دارم و مایلم در مورد امام‌خمینی(ره) نیز کتاب‌هایی داشته‌باشم. اگر چه من سنی مذهب هستم، اما حضرت‌امام(ره) را رهبر خود می‌دانم. اگر متن نامه‌ای که حضرت‌امام‌خمینی(ره) به رهبر شوروی سابق (آقای گورباچف) در رابطه با دعوت به اسلام فرستاده‌است را برایم ارسال‌کنید، سپاسگزار خواهم‌بود. علت ارادت من به امام تفکر و فلسفه انقلابی‌ایشان می‌باشد. امروز استکبار جهانی به سردمداری آمریکا خون‌مظلومان را می‌مکند و‌این امام بود که پرده از جنایت استکبار برمی‌داشت، و ملت‌ایران را از چنگال استکبار رهایی بخشید و نمونه عملی از کشور انقلابی و اسلامی را ارائه‌داد.

زنده باد افکار امام خمینی(ره)

 

آقای رمضان‌راشد‌کارابوه از کشور تانزانیا

من از صمیم قلب و خالصانه رهبر فرزانه جمهوری‌اسلامی‌ایران حضرت‌آیت‌الله‌خامنه‌ای را می‌ستایم. چرا که‌ایشان با رهنمودهای انسان‌ساز خود که سرمشق گرفته از کتاب‌آسمانی قرآن و سنت پیامبر‌اکرم(ص) می‌باشد، انسان را از قید و بند خواسته‌های نفسانی و دنیاپرستی می‌رهاند. امیدوارم که خداوند به‌ایشان عمر طولانی و با‌برکت عطا‌فرماید. من به سخنرانی‌های‌ایشان بسیار علاقمند هستم و از شنیدن آن احساس خوشایندی دارم.

 

آقای مانوئل آریسمندی پوبلته از کشور شیلی

ما دعا‌می‌کنیم که خداوند عمر رهبر عزیز انقلاب آیت‌الله‌خامنه‌ای و جمهوری‌اسلامی‌ایران را فزونی بخشد زیرا‌این دو سرچشمه آزادی و شکوه و عظمت در دنیا محسوب‌می‌گردند.

شما از توان بسیاری جهت به‌مبارزه طلبیدن نقشه‌های پلید امپریالیستی که همچنان ملت‌رنجدیده عراق را تهدید‌می‌کند، برخوردار‌می‌باشید.

بهتر‌است هر وقتی که رهبر‌معظم‌انقلاب یک‌بیانیه‌ای را اعلام می‌کند، برای یک دقیقه هم که شده صدایش را در رادیو پخش‌کنید و آن را برای ما ترجمه‌کنید.

 

/ 0 نظر / 22 بازدید