اصلح کیست؟

 

 

20 برش کوتاه از فرمایشات 70 روز اخیر رهبر حکیم انقلاب درباره رئیس‌جمهور مطلوب*

اهمیت توان مدیریت اجرایی

1-آن کسانى که داوطلب می‌شوند، اشتباه نکنند؛ بدانند مدیریت اجرایى کشور یعنى چه. نه در ارزیابى نیازى که کشور به یک قدرت اجرایى دارد، اشتباه کنند، نه در ارزیابى توان خودشان اشتباه کنند. اگر ارزیابى درستى انجام دادند، بیایند توى میدان؛ ملت هم نگاه می‌کند، انتخاب می‌کند.

2-در بین این کسانى که تشخیص داده شد صالحند، مردم می‌گردند، تحقیق می‌کنند، از افراد می‌پرسند، از آدم‌هاى مورد اعتماد سؤال می‌کنند، به سوابق نگاه می‌کنند، به شعارها نگاه می‌کنند، به حرف‌ها و گفته‌ها نگاه می‌کنند، سپس تصمیم‌گیرى می‌کنند.

فرمایشات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام

اول نوروز 92

3-مدیریت عالی اجرایی کشور، کار بزرگی است، کار مهمی است. یک کلمه اثر می‌گذارد؛ یک اقدام کوچک یا بزرگ از سوی مجریان درجه یک کشور اثر می‌گذارد؛ دستگاه اجرایی این‌جور است. خدمت آنها، برای کشور تأثیرات عمیق دارد؛ خدای نکرده کوتاهی و تقصیر آنها، تاثیرات منفی زیادی دارد. اینها موجب می‌شود من و شما که می‌خواهیم انتخاب کنیم، دقت کنیم. تعهد را، تدین را، آمادگی را، توانایی‌ها را بسنجیم؛ طبق تشخیص عمل کنیم. کسانی هم که می‌خواهند صلاحیت‌ها را ملاحظه کنند و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنند، همه چیز را در کنار هم باید ببینند .

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران برگزارى انتخابات‌
16 اردیبهشت 92

خداباوری، مقاومت و تدبیر 

4-نامزد انتخابات باید به خدا و به این انقلاب و به قانون اساسى و به این مردم ایمان و اعتقاد داشته باشد.

5- این ملت اهداف بلندى دارد، کارهاى بزرگى دارد، تسلیم نیست، کسى نمی‌تواند با این ملت با زبان زور حرف بزند. کسانى که در رأس قوه‌ اجرایى قرار می‌گیرند، باید کسانى باشند که در مقابل فشارهاى دشمنان مقاوم باشند؛ زود نترسند، زود از میدان خارج نشوند؛ این یکى از شرط‌هاى لازم است

6-کاندیداها باید] انسان‌هاى با‌تدبیرى باشند، با حکمت باشند. ما در سیاست خارجى گفتیم «عزت و حکمت و مصلحت»؛ در اداره‌ کشور هم همین جور است، در مسائل داخلى هم همین جور است، در اقتصاد هم همین جور است؛ باید با برنامه، با حکمت، با تدبیر، با نگاه بلندمدت و همه‌جانبه، با یک هندسه‌ صحیح کارها را مشاهده کنند، نگاه کنند، وارد میدان شوند

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام اول نوروز 92 

7- آنچه ما در این سال‌هاى طولانى از خیرات و برکات به دست آورده‌ایم، به برکت هدف‌هاى انقلاب بوده است؛ هر جایى ما کم آوردیم، عقب ماندیم، شکست خوردیم، به خاطر غفلت از هدف‌هاى انقلاب اسلامى و هدف‌هاى اسلامى بوده است.

8- کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا الله ثمّ استقاموا» باشند؛ اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند.

9- شعارها را نگاه کنید، ببینید شعارهایى که تعیین می‌کنند، چه جور شعارهایى است؟ گاهى بعضى‌ها - البته اشتباه می‌کنند - براى جلب آرا، شعارهایى می‌دهند که این شعارها از حدود قدرت و اختیاراتشان بیرون است؛ اینها را مردم هوشمند ما می‌توانند بشناسند، مراقبت کنند، دقت کنند.

فرمایشات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار اقشار مختلف مردم‌

/ 6 نظر / 56 بازدید
رامین

سلام احسنت عشق به خمینی، عشق به همه خوبیهاست.

رامین

كساني كه در خط انقلاب قدم برمي‌دارند، گامهاي خود را محكم و استوارتر بلند نمايند و به پيش بروند. و اما كساني كه حتي كوچكترين مخالفتي با اين انقلاب دارند بدانند كه، هم در دنيا و هم در آخرت در زيان خواهندب ود و بايد هر چه زودتر تا دير نشده بدامان اسلام و انقلاب بازگردند. امت مسلمان ايران، هيچ وقت از مرگ نهراسيد، و كشته شدن در راه خدا را افتخار بدانيد، و دست از انقلاب برنداشته و صبرتان را زياد نماييد و هميشه شعار «تا خون در رگ ماست، خميني رهبر ماست» را سر بدهيد. فرازی از وصیت‌نامه شهید

تولدی نو

سلام ختم ۱۰۰۰ گل صلوات برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان وعده همه عاشقان و منتظرانش در شب و روز نيمه شعبان برای شرکت در ختم به وبلاگ تولدی نو مراجعه کنید یا علی[گل]

صالحون

اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ای salehoon313.blogfa.com

ناشناس

خــــــــــــــــامــــــــــــــنه ای زنده باد روحـــــــــــــــانی پاینده باد.